تبلیغات
اخبار ورزشی - ابراهیم زاده:بهترین بازیکنان به ذوب آهن می آیند
اخبار ورزشی
چهارشنبه 15 تیر 1390

ابراهیم زاده:بهترین بازیکنان به ذوب آهن می آیند

چهارشنبه 15 تیر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :محمد

آرش افشین، هادی نوروزی و روح‌الله عرب هم در لیست ما بودند و ما با این بازیکنان هم مذاکره کردیم. همچنین کریم انصاری‌فرد و اولادی نیز از بازیکنان مورد نظر من بودند

 

منصور ابراهیم‌زاده که امسال برای چهارمین سال متوالی هدایت سبزپوشان اصفهانی را بر عهده دارد، با حفظ ترکیب اصلی خود و جذب چند بازیکن جدید امید بسیاری به تکرار موفقیت‌های آسیایی و رسیدن به قهرمانی لیگ برتر دارد. این سرمربی که به نظر می‌رسد هنوز از مصاحبه بازیکنانی چون احمد محمدپور و سینا عشوری در مورد باشگاه و اظهارات آنها ناراحت است پیش از اینکه راهی ترکیه شود، در گفتگو با ایمنا به سئوالات مختلفی پاسخ داد که در ادامه می‌خوانید:


وضعیت تمرینات ذوب‌آهن پیش از سفر به ترکیه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
با توجه به اینکه تمرینات پیش از آغاز فصل ذوب‌آهن طبق برنامه‌ریزی ما پیش نرفت، طبیعی بود که تغییری در برنامه‌های تمرینی خود دهیم و در اولین فرصت برنامه‌های تمرینی خود را از سر بگیریم بنابراین برنامه‌ریزی به گونه‌ای بود که به ازای هر ? جلسه تمرین ? جلسه استراحت به بازیکنان دادیم و فعالیت‌های بدنسازی و تمرینی خود را آغاز کردیم. خوشبختانه به جز ? بازیکن ذوب‌آهن که همراه با تیم ملی به اردوی اتریش اعزام شدند، سایر بازیکنان در تمرینات ما شرکت داشتند و وضعیت عمومی بازیکنان در روزهای گذشته مطلوب بوده است. در دوران ابتدای فصل به دنبال بازیکنان بسیاری بودیم وعلاوه بر فعالیت‌های تمرینی نسبت به جذب بازیکن هم اقدام کردیم بنابراین با آندو تیموریان، مهدی کیانی و حیدروف بازیکن تیم بنیادکار مذاکره کردیم، همچنین با هوار ملا محمد هم مذاکراتی داشتیم اما نتوانستیم از این بازیکنان استفاده کنیم.
همچنین در هفته‌های گذشته در پست دفاع چپ به دنبال پویا سیف‌پناهی بودیم که اگرچه ابتدا باشگاه پاس همدان با انتقال این بازیکن به ذوب‌آهن در ازای دریافت مبلغی موافقت کرد اما در نهایت متوجه شدیم که باشگاه علاقه‌ای به انتقال این بازیکن به ذوب‌آهن ندارد بنابراین نتوانستیم این بازیکن را نیز استفاد کنیم.
آرش افشین، هادی نوروزی و روح‌الله عرب هم در لیست ما بودند و ما با این بازیکنان هم مذاکره کردیم. همچنین کریم انصاری‌فرد و اولادی نیز از بازیکنان مورد نظر من بودند. در روزهای آینده نیز مذاکرات خود را با بازیکنان مورد نظرمان در سکوت انجام می‌دهیم و امیدواریم بتوانیم در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی از خود نشان دهیم.


با این وضعیت چقدر به فصل آینده امیدوارید؟
مطمئنم که اگر باشگاه ذوب‌آهن و مجموعه در این فصل همدل و همفکر باشند می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند و هم در آسیا موفق باشند هم لیگ برتر ایران.


اما بنا به گفته شما امسال هم مجموعه ذوب‌آهن همدل بود ولی نتوانست به قهرمانی لیگ برتر برسد.
مجموعه ذوب‌آهن در ? فصل گذشته پشت هم بودند و با همدلی به فعالیت مشغول بودند بنابراین توانستند موفقیت‌های بسیاری کسب کنند و در آسیا بهترین تیم شوند و هشتادمین تیم برتر جهان شوند؛ در فصل گذشته مجموعه ذوب‌آهن تا هفته‌های ?? و ?? همدل و همگام بودند و از هیچ نظر مشکلی نداشتند بنابراین توانستند صدر جدول را ازآن خود کنند اما از هفته‌های ?? و ?? مشکلاتی بر سر راه این همدلی قرار گرفت و معضلات مالی و اتفاقاتی که به دلیل این مشکلات بر سر راه ما قرار گرفت، باعث شد که در روند کار ما خلل ایجاد شود و همین مسئله کار ما را دشوار کرد و ذوب‌آهن از صدر جدول دور شد. مطمئن باشید که در فصل جاری این همدلی و همکاری خود را بیش از گذشته نشان خواهد داد و ذوب‌آهن به موفقیت‌های بیشتری دست می‌یابد.


منظورتان از همدلی اختلاف نظر و درگیری لفظی با دلیلی است؟
من با دلیلی اختلافی ندارم.


اما زمانی که قرار بود تمرینات تیم برگزار شود تمرینات کنسل شد.
دلیل این اتفاقات را از مدیریت بپرسید.


اما یک طرف قضیه شما بودید.
حداقل از جانب من که مشکلی با آقای دلیلی وجود ندارد.


از جانب دلیلی چطور؟
او هم در مصاحبه‌هایش عنوان کرده که مشکلی با من ندارد و با این ارتباطی که ما با یکدیگر داریم فکر نمی‌کنم مشکلی با من داشته باشد.


پس دلیل اینکه تمرین تیم کنسل شد چه بود؟
دلیل خاصی نداشت؛ ممکن است ما سفر ترکیه را هم کنسل می‌کردیم اما دلیلش اختلاف نبود. از آنهایی که دلیل لغو تمرین ذوب‌آهن را اختلاف من و دلیلی عنوان کردند، بپرسید.


اجازه دهید در مورد اتفاقات دیگری نیز سئوال بپرسیم. فصل گذشته بسیاری از بازیکنان نسبت به تعویض‌های خود اعتراض کردند و دامنه این اتفاقات هر روز گسترده‌تر شد؛ قرار است امسال هم شاهد این مسائل باشیم یا نه؟
مسلما هر اتفاقی همیشه ممکن است رخ دهد؛ ممکن است بدتر از آن هم رخ دهد اما انسان‌ها با هم فرق می‌کنند و باید این تفاوت‌ها در طول فصل خود را نشان دهد.


بگذریم؛ برنامه شما برای جذب بازیکنان خارجی چیست؟
چند بازیکن خارجی در لیست ما هستند و این بازیکنان قرار است در اردوی ترکیه به تمرینات ما اضافه شده و کادر فنی تیم عملکرد آنها را مورد بررسی قرار دهند و پس از بررسی عملکرد آنها و طی مراحل مختلف، در مورد ماندن یا نماندن آنها تصمیم بگیرند.


گفته می‌شود شهاب گردان می‌خواهد از ذوب‌آهن جدا شود؛ صحت دارد؟
شهاب با ما قرارداد دارد و فصل آینده در ذوب‌آهن بازی می‌کند؛ او خودش هم ابراز تمایل کرده در ذوب‌آهن بماند و فکر نمی‌کنم مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد.


باید قبول کرد که خلعتبری پیشرفت فوتبالش را مدیون ذوب‌آهن است؛ فکر می‌کنید در الغرافه هم موفق باشد؟
با توانایی که از محمدرضا سراغ دارم مطمئنم می‌تواند در قطر موفق باشد و مشکلاتی که برای برخی بازیکنان ایرانی در تیم‌های عربی به وجود می‌آید گریبانگیر خلعتبری نخواهد بود زیرا این بازیکن برای پیشرفتش راهی قطر شد.


از وضعیت جذب بازیکن راضی هستید؟
باید دید در روزهای آینده چه بازیکنانی به تیم ما می‌پیوندند و پس از آن در مورد آینده نظر دهیم اما مطمئنم مدیرعامل باشگاه با انتظاراتی که از تیم دارد و شرایطی که ذوب‌آهن با آن مواجه است، بهترین بازیکنان را جذب ذوب‌آهن می‌کند.