تبلیغات
اخبار ورزشی - زمان ال كلاسیكو بعدی مشخص شد
اخبار ورزشی
پنجشنبه 16 تیر 1390

زمان ال كلاسیكو بعدی مشخص شد

پنجشنبه 16 تیر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :محمد

با قرعه‌کشی رقابت‌های باشگاهی اسپانیا تاریخ دیدار رفت و برگشت رئال مادرید و بارسلونا مشخص شد.

 

فدراسیون فوتبال اسپانیا روز گذشته رقابت‌های لالیگا، لیگ دسته دو، سه و چهار را قرعه کشی و تقویم متشکل از بازی های اروپایی، جام حذفی، سوپر جام ها و بازی های ملی را نیز با آن منطبق و به صورت یکپارچه منتشر کرد.

بر این اساس بازی بسیار مهم ال کلاسیکودربی بین بارسلونا و رئال مادرید در تاریخ یازدهم دسامبر(20 آذر) در برنابئو تنها دو روز قبل از عزیمت بارسلونا به ژاپن برای برگزاری جام باشگاه‌های جهان برگزار می‌شود و این احتمال وجود دارد که با توافق دو طرف تاریخ این بازی تغییر کند.

در هفته اول لالیگا جدال حساس رئال مادرید و اتلتیک بیلبائو، دربی آندلوس میان تیم‌های رئال بتیس و سویا، پذیرایی مالاگا از بارسلونا و مصاف اوساسونا و والنسیا به چشم می‌خورد.

لالیگا بر اساس تقویم رسمی فدراسیون فوتبال اسپانیا از تاریخ 21 آگوست (31 مرداد) آغاز می‌شود و 23 اردیبهشت پایان می‌پذیرد. چهار هفته از 38 هفته لالیگا چهارشنبه برگزار می‌شود: هفته پنجم، هفته دهم، هفته بیست و نهم و هفته سی و سوم.

جواد نکونام و مسعود شجاعی پس از آزمایش سخت هفته اول در هفته دوم به پایتخت اسپانیا سفر می‌کنند و برابر اتلتیکومادرید قرار می گیرند. بارسا پذیرای ویارئال است و رئال مادرید میهمان رئال ساراگوسا.

طوفان برای اوساسونا تمامی ندارد و این تیم در هفته های چهارم و پنجم به ترتیب برابر بارسلونا و سویا قرار می‌گیرد.
شاید پس از شوک هفته اول برای رئال مادرید، دیگر بازی سخت و غیر قابل پیش بینی این تیم در هفته هفتم برابر اسپانیول و در خاک کاتالونیا باشد.
رئال مادرید در هفته سیزدهم به خانه والنسیا می رود و بارسلونا در همان هفته پذیرای رئال ساراگوسا است.

دربی بزرگ مادرید هفته چهاردهم بین رئال مادرید و اتلتیکومادرید در برنابئو کلید خواهد خورد و اولین ال دربی کلاسیکو اسپانیا در این فصل در هفته شانزدهم و به میزبانی رئال مادرید در تاریخ 20 آذر برگزار می شود.
پس از ال دربی بارسلونا فرصت استراحت برابر رایو والکانو را البته بعد از جام باشگاه های جهان خواهد داشت اما رئال مادرید درست یک هفته بعد از ال دربی میهمان سویا در آندلوس است.

بازی برگشت ال کلاسیکو در هفته سی و پنجم لالیگا به میزبانی بارسلونا در تاریخ یک یا 2 اردیبهشت 91 برگزار می‌شود.