تبلیغات
اخبار ورزشی - آخرین خبرها از اردوی تیم ملی در اتریش
اخبار ورزشی
جمعه 17 تیر 1390

آخرین خبرها از اردوی تیم ملی در اتریش

جمعه 17 تیر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :محمد

مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال گفت: کی‌روش می‌خواهد از طولانی‌ترین اردوی تیم ملی با اجرای تمرینات کامل، بهترین استفاده را ببرد چرا که چنین فرصتی تا ماه‌های آینده پیش نمی‌آید.

خسرو والی‌زاده درباره آخرین جلسات تمرینی تیم ملی فوتبال ایران در اردوی اتریش گفت: تیم ملی پنج‌شنبه تنها یک جلسه تمرین داشت و بازیکنان در نوبت عصر با نظر کی‌روش استراحت کردند. تمرین‌های پنجشنبه هم همچون چند روز گذشته به برنامه‌های تاکتیکی اختصاص داشت. ملی‌پوشان صبح امروز یک جلسه تمرینی سبک داشتند تا برای مسابقه عصر مقابل تیم "دوناژکا استردا" اسلواکی (ساعت 18 به وقت اتریش) آماده شوند.

 وی گفت: این اردو تنها اردوی بلندمدت تیم ملی طی ماه‌های آینده است چرا که با شروع شدن رقابت‌های لیگ برتر، دیگر بازیکنان تا این اندازه نمی‌توانند در اردو تیم ملی باشند، لذا کی‌روش سعی می‌کند برنامه‌های تاکتیکی مختلفی را با بازیکنان کار کند. شرایط اردو به دلیل نظم و انضباطی که در آن حکمفرماست و نیز بی‌حاشیه بودن آن، بسیار مطلوب به نظر می‌آید و مربیان تیم ملی سعی می‌کنند از این فرصت حداکثر استفاده را برای انجام تمرینات کامل داشته باشند. تیم ملی در بخش دفاعی و حمله برنامه‌های متنوعی را پشت‌سر گذاشته است.


 والی‌زاده درباره شرایط بازیکنان به ویژه هادی نوروزی که به تازگی از مصدومیت رها شده، تصریح کرد: بازیکنان شرایط خوبی دارند. نوروزی هم در تمرینات حاضر شده است اما آسیب‌دیدگی او از ناحیه قوزک پا یک مشکل قدیمی است که هر وقت در تمرین‌ها کمی به آن فشار وارد می‌شود، ملتهب می‌شود. مصدومیت او مربوط به اردوی تیم ملی نیست و از قبل بوده و به پرسپولیس هم برگردد با این آسیب‌دیدگی دست به گریبان خواهد بود. کی‌روش هر وقت نوروزی احساس ناراحتی کرده به او استراحت داده و پزشکان به طور دقیق روی پایش کار کرده‌اند.


 وی که در گزارش های ارسالی‌اش، عباس ترابیان سرپرست تیم ملی را در ایجاد فضای صمیمی اردوی تیم ملی موثر دانسته است، در‌باره این موضوع خاطرنشان کرد: به هر حال حضور سرپرست تیم در کنار تیم و انجام وظایفش به نحو مطلوب در ایجاد فضای خوب و روحیه‌بخش در اردو تاثیر زیادی دارد. همین که او مسوولیتش را به درستی انجام داده و در صورت برخورد با مشکلات آنها را مدیریت کند تا به بدنه تیم سرایت نکند، این کار اقدام مهمی است.

 تیم ملی در اردوی اتریش آخرین مسابقه تدارکاتی‌اش را فردا مقابل تیم "بانیک استراوا" جمهوری چک برگزار خواهد کرد.